IV Lietuvos grindų riedulio čempionatas išsiskiria iš prieš tai buvusių čempionatų labai atkaklia kova turnyro lentelėje ir visiškai neprognozuojama rungtynių baigtimi. Prasidėjus antram ratui neliko nei vienos komandos, nepatyrusios tiek pergalės džiaugsmo, tiek pralaimėjimo kartėlio.

Daugkartiniai Lietuvos čempionai „UV 2003“ atidėtose pirmojo rato rungtynėse su FLC „Vilnius“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą 4:5 (1:2,2:3,1:0), o SK„Ardas“ – šventė pirmąją pergalę 8:5 (1:0,3:2,5:2) įveikęs SK„Andajų“.

UV 2003 - FLC Vilnius 2014-03-09

Rungtynėse tarp „UV 2003“ ir „Vilniaus“ buvo daug įtampos, emocijų ir atkaklios kovos. Visų rungtynių metų „vienuoliai“ buvo besivejančių vaidmenyje. 10-ą rungtynių minutę, po puikiai išpildytos kontratakos, 1:0 į priekį išsiveržė „Vilnius“. Tikslų komandos kapitono Edvardo Cirtauto perdavimą sėkmingai užbaigė Romas Girkontas. 15-ą min. Jurijus Kondratovičius individualių pastangų dėka lygina rezultatą. Po 3 min.Tomo Radėno tolimas smūgis užklumpa čempionų vartininką Antaną Dubikaitį nepasiruošusi – 2:1 „Vilnius“ vėl priekyje. Neprabėgus ir 1 min.po pertraukos „vilniečiai“ didina persvarą – E.Cirtauto tolimas smūgis pasiekia tikslą. 23-ą min.“vienuoliai“ gražiai įžaidžia kamuoliuką po standartinės padėties ir komandos kapitonas Martynas Karkauskas, po Eimanto Rudžio perdavimo, švelnina rezultatą iki 2:3. 28 ir 31 min. Jarrko Roytta, „Vilniaus“ komandoje žaidžiantis suomis, ir E.Cirtautas didina komandos persvarą iki 5:2, į ką „UV 2003“ iki antrosios poilsio pertraukos sugebėjo atsakyti tik kartą – 38 min.tolimu smūgiu į viršutinį vartų kampą varžovų vartininką nuginklavo E.Rudys. Trečiajame kėlinuke buvo pelnytas tik vienas įvartis – jį 48-ą min.pelnė M.Karkauskas (J.Kondratovičiaus rez.perdavimas). Per likusias iki rungtynių pabaigos 12 min.“Vilnius“ atsilaikė prieš atkaklias varžovų pastangas išvengti pralaimėjimo ir iškovojo labai svarbius taškus kovoje dėl aukštesnės pozicijos turnyro lentelėje.

Antrose turo rungtynėse tarp „Andajaus“ ir „Ardo“ fantastiškas rungtynes sužaidė pastarosios komandos puolėjas Robertas Voitechovskij ir vartininkas Rokas Rudenka. Šie du žaidėjai labiausiai prisidėjo prie pirmosios komandos pergalės čempionate, kuri komandai, po 4 patirtų pralaimėjimų, buvo labai reikalinga. Roberto pelnyti net 5 įvarčiai ir puikus R.Rudenkos darbas saugant vartus atremiant net 26 smūgius (tik per trečią kėlinuką atremta 18 smūgių) padėjo komandai rungtynių metu išsaugoti saugią persvarą ir iškovoti pergalę.

Pirmasis rungtynių įvartis 11-ą min. krito į „Andajaus“ vartus. Ataką po savalaikio Vladimiro Malykh perdavimo tiksliai užbaigė Juranas Vilnius. 23 ir 24 min. Egidijus Malachovskis ir Saulius Bublys savo pelnytais įvarčiais išveda „Andajų“ į priekį 2:1. Po 5 minučių, 38 sek.bėgyje, „Ardas“ pelno 2 įvarčius ir išsiveržia į priekį 3:2 – J.Vilnius pelno antrą savo įvartį (R.Voitechovskio rez.perd.), o R.Voitechovskij realizuoja paskirtą baudinį. 34 min. „andajietis“ Rolandas Bačkys lygina rezultatą 3:3. Tai buvo paskutinis kartas, kai rungtynių metu rezultata buvo taikus. Trečiąjį rungtynių kėlinuką galima drąsiai pavadinti jau minėtų „Ardo" žaidėjų kėlinuku – R.Voitechovskij per jį pelnė 4 įvarčius, o R.Rudenka į neviltį varė varžovų puolėjus, stebuklus darydamas vartų plote. 44 ir 46 min. R.Voitechovskij ir 49 min.Jaunius Dovsevičius didina rezultatą iki 6:3, po 30 sek.Tomas Toločka tolimu metimu švelnina rezultatą. Po 2 min. R.Voitechovskij, pabėgęs nuo gynėjo, pelno savo ketvirtą įvartį ir atstato turėtą saugią persvarą – 7:4. 55 min. po dar vieno tikslaus T.Toločkos tolimo šūvio rezultatui tapus 7:5, „Andajus“ sugrąžino viltį per likusias 5 min.pakeisti rungtynių baigtį sau palankiu rezultatu, bet tas viltis po 34 sek.vėl nubraukė 5-asis R.Voitechovskij įvartis, įtvirtinęs galutinį rungtynių rezultatą 8:5.