Vilniaus „UV 2003“ grindų riedulininkai ir toliau lieka neįveikiami pagrindiniame Lietuvos grindų riedulio turnyre. Vilniečiai namuose atsakomosiose finalinės serijos rungtynėse 5:2 (2:1,1:1,2:0) įveikė čempionato debiutantus Ignalinos „Vikingas-Pieno žvaigždės“, likvidavo po pirmos dvikovos turėtą neigiamą 2 įvarčių skirtumą ir ketvirtus metus iš eilės čempionate šoko pergalės šokį.

Pirmose rungtynėse namų arenoje varžovus 3:1 įveikę ignaliniečiai ir Vilniuje nesiruošė žaisti tik gynyboje. Jau debiutiniame sezone susikūrę šansą laimėti aukso medalius, Ignalinos atstovai ir varžovų aikštėje buvo nusiteikę siekti tik pergalės. Kaip ir viso sezono metu, jau nuo pat pradžių tarp šių pajėgiausių Lietuvos komandų užvirė bekompromisė kova.

Pirmasis įvartis krito 9-ą susitikimo minutę – „UV 2003“ vartininkas Antanas Dubikaitis tiksliai perdavė kamuoliuką komandos kapitonui ir rezultatyviausiam čempionato žaidėjui Martynui Karkauskui, o pastarasis tiksliai smūgiavo į apatinį vartų kampą. Prabėgus 5-ioms minutėms Tomas Sinkevičius, pirmose rungtynėse pelnęs visus tris įvarčius, puikiu smūgiu iš aštraus kampo į „devyniukę“ lygina rezultatą 1:1. Baigiantis pirmajam kėlinukui (18:27) „vienuolius“ vėl į priekį išveda M. Karkauskas (Martyno Samulevičiaus rez. perd.). Įpusėjus antrajam kėlinukui, 29 minutę „UV 2003“ gynėjas Erikas Korsukovas tolimu smūgiu naikina varžovų po pirmo susitikimo turėtą 2 įvarčių persvarą – 3:1. Ši situacija dar labiau padidina intrigą ir verčia kiekvieną iš varžovų dar atkakliau siekti sau palankaus galutinio rezultato . 32-ą min. skirtumą iki minimumo mažina „Vikingas“. Po tikslaus ir savalaikio T. Sinkevičiaus perdavimo įvartį pelnė komandos kapitonas Viktoras Češulis.

Trečiasis rungtynių kėlinys buvo lemiamas galutiniam finalinės serijos rezultatui. 45 ir 48 min. vilniečiai M. Samulevičiaus ir Eimanto Rudžio individualių pastangų dėka pasiekia sau palankų 3 įvarčių skirtumą - 5:2. Įtampa apogėjų pasiekia 56 min., kai „vikingai“ gauna teisę realizuoti baudinį. Viktoro Češulio bandymas pergudrauti A. Dubikaitį baigėsi nesėkme, o per likusias 4 min. „UV 2003“ sugebėjo išsaugoti sau palankų pergalingą įvarčių skirtumą ir rezultatą.

V. Češulis („Vikingo-Pieno žvaigždžių“ vadovas): „Lemiamais rungtynių momentais, sumažinus skirtumą iki minimumo, jauniems komandos žaidėjams ramiau ir šaltakraujiškiau sužaisti sutrukdė tokios įtampos rungtynių patirties stoka, jaunatviškas maksimalizmas, o labai patyrę varžovai puikiai tuo pasinaudojo, pasiekę sau palankų rezultatą. Visgi džiaugiuosi sezonu. Manau nurimus aistroms po prarastos galimybės jau pirmą sezoną pasipuošti aukščiausiais apdovanojimais, gerai pailsėjus, ramiai įvertinus ką pasiekėme per tik 2 metus gyvuojančią komandos istoriją, žaidėjai dar atkakliau kibs į darbą ir jau sekantį sezoną bandys nuvainikuoti daugkartinius čempionus.“

Andrius Jelaga („UV 2003“ vadovas): „Nerealus finalas, savo permaininga eiga, įtampa. Tikėjome galutine pergale, išanalizavome savo klaidas pirmoje pralaimėtoje dvikovoje ir visų antrų rungtynių metu stengėmės spausti varžovą, provokuoti jų klaidas, maksimaliai pasinaudoti susikurtomis progomis. Mus palaikyti susirinko gausus sirgalių būrys, kurio labai nesinorėjo nuvilti. Sezonas buvo intensyvus ir sunkus fiziškai – dalyvavome ne tik Lietuvos čempionate, bet ir atviroje Baltarusijos lygoje. Kaimyninės šalies pirmenybėse šiemet iš 8 komandų likę tik šešti, Lietuvoje labai nenorėjome užleisti savo lyderių pozicijos. Varžovai verti pagarbos už per 2 metus atliktą darbą ir pasiektą žaidimo lygį. Smagu, kad šių metų turnyro baigtis buvo sunkiai prognozuojama ir visos jame dalyvavusios komandos buvo lygiavertės varžovės.“

Čempionato bronza – Vilniaus „FLC Vilnius“ riedulininkams.

Ne ką mažiau intriguojanti kova buvo ir dėl bronzinių apdovanojimų. Dėl jos varžėsi praėjusių metų vicečempionai Vilniaus „Andajus“ ir Vilniaus „FLC Vilnius“. Antrus metus gyvuojantis „Vilniaus“ klubas, vadovaujamas kanadiečio trenerio Chriso Woodfordo, šiemet viso sezono metu demonstravę gerą žaidimą ir kovoje dėl bronzos nebuvo linkę paleisti šanso pasipuošti medaliais. Varžovas šioje kovoje turėjo rimtą nuostolį – dėl traumos negalėjo padėti vienas lyderių , komandos kapitonas Tomas Toločka.

Nepaisant šio nuostolio, rungtynių pradžia kiek sėkmingesnė buvo „Andajui“ – 9 min. tikslą pasiekė rezultatyviausio komandos žaidėjo Egidijaus Malachovskio smūgis. Tik prasidėjus antrajam kėlinukui, per pirmą ataką Chriso Woodfordo iš aikštės krašto smūgiuotas kamuoliukas kliudė vartininką ir įskriejo į vartus. 24 min. Leonardo Jadkevič smūgiu pažeme išveda savo komandą į priekį, o dar po 3 min. skirtumą padvigubina Edvardas Cirtautas. Rezultatas 3:1 išsilaikė iki trečio kėlinuko 9 min. – tolimą „Andajaus“ gynėjo Mindaugo Navicko smūgį pataisė Rolandas Bačkys. Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 2 min. Mariaus Kasnausko perdavimu puikiai pasinaudojo „Vilniaus“ puolėjas Romas Girkontas – 4:2. Varžovai keičia savo vartininką į papildomą žaidėją aikštelėje, bet jų pastangos greitai sumažinti skirtumą atsisuka prieš juos – R. Girkontas puikiai pasinaudoja šia situacija ir dar vienu įvarčiu įtvirtina galutinę komandos sezono pergalę rezultatu 5:2 (0:1,3:0,2:1).

Edvardas Cirtautas („FLC Vilnius“ vadovas): „Valio! Puiki sezono pabaiga. Kartu su komanda pasiekėm tai ką slapčia ir planavome pasiekti šiame sezone – iškovoti Lietuvos čempionato bronzos medalius. Džiugu, kad po pernykščio pirmojo sezono komanda nenuleido rankų. Šiemet dar daugiau ir sunkiau dirbome, sustiprinom komandą naujais žaidėjais. Žaidimas stipriai pagerėjo prie mūsų prisijungus treneriui – kanadiečiui Chrisui Woodfordui. Manau, kad ši pergalė puikus stimulas judėti toliau. Dabar jau planuose kitas sezonas, pasiruošimas jam, turnyrai vasaros metu, naujų žaidėjų pritraukimas, bei naujosios kartos auginimas – planuojame rinkti vaikų ir jaunimo grupes. Ir dar kartą didelis ačiū visai komandai už įdėtą darbą!“

Geriausi čempionato žaidėjai

Rezultatyviausio čempionato žaidėjo prizą pelnė „UV 2003“ kapitonas Martynas Karkauskas, reguliariojo sezono metu pelnęs 25 taškus (17 įvarčių, 8 rez.perdavimus).

Naudingiausio vartininko prizą atsiėmė „UV 2003“ vartų sargas Antanas Dubikaitis.

Naudingiausio finalo žaidėjo prizas atiteko ignaliniečiui Tomui Sinkevičiui, dvejose finalinėse rungtynėse pelnęs 4 įvarčius ir atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą.

Turnyro lentelė

VietaKomandaTaškai
1 ISK Vikingas 9
2 FLC Vilnius 9
3 SK Ardas 0

Top Žaidėjai

Rask mus Facebook'e

Treniruotės vaikams

Kviečiame visus vaikus treniruotis ir žaisti grindų riedulį!

Daugiau informacijos

treniruotes vaikams

Reklama