2014-2015 m. V-asis atviras Lietuvos grindų riedulio čempionatas prasidėjo dvejomis netikėtomis rungtynių baigtimis – pirmąsias savo dvikovas pralaimėjo stipriausios praėjusio sezono komandos Vilniaus „UV 2003“ ir Ignalinos ISK „Vikingas“. Keturiskart Lietuvos čempionai vilniečiai 3:4 (1:1,1:1,1:2) nusileido kitai sostinės komandai SK „Ardas“, o ignaliniečiai net 1:5 (0:1,1:2,0:2) - praėjusio čempionato bronziniams prizininkams FLC „Vilnius“ riedulininkams.

FLC „Vilnius“ pirmąją sezono dvikovą su svečiais iš Ignalinos pradėjo didele sparta, varžovų presingu, neleisdami pastariesiems tiksliai kurti savo atakas ir žaisti sau įprastu braižu. Prasidėjus 10-ai rungtynių minutei, šalia „Vikingo“ vartų kilusia sumaištimi puikiai pasinaudojo „Vilniaus“ puolėjas Andrius Orlauskas, tiksliai nukreipęs atšokusį nuo vartininko kamuoliuką į vartus.

Antrojo kėlinuko pradžioje klastingas tolimas suomio Jarkko Röyttä smūgis padvigubino vilniečių persvarą, o po dviejų minučių rezultatas tapo jau 3:0 – po Mindaugo Butkaus smūgio atšokusį nuo galinės borto sienelės kamuoliuką į vartus nukreipė Romas Girkontas. Ignaliniečiams įveikti varžovų gynybą pavyko tik įpusėjus rungtynėms. Komandos įvarčių sąskaitą atidarė praėjusio sezono rezultatyviausias komandos žaidėjas Tomas Sinkevičius.

FLC „Vilnius“ apsukų nemažino ir trečioje rungtynių dalyje ir dar 2 kartus realizavo sukurtas progas – J. Röyttä iš standartinės padėties, po Gintaro Pribušausko perdavimo, pelnė savo antrąjį įvartį, o galutinį rungtynių rezultatą 5:1 užfiksavo komandos kapitonas Edvardas Cirtautas, greitame išpuolyje puikiai pasinaudojęs tiksliu Leonardo Jadkevič perdavimu.

Antroje dvikovoje tarp „UV 2003“ ir „Ardo“ pirmųjų įvarčių žiūrovams neteko ilgai laukti. Sužaidus 2 min. Jurijaus Kondratovičiaus smūgis išvedė daugkartinius čempionus į priekį 1:0, bet jau po 18 sek. Jonas Bagdonavičius (Tomo Lakštausko rez. perdavimas) tolimu smūgiu lygina rezultatą 1:1.

Dar kartą „vienuoliai“ į priekį išsiveržė 17-ą min. po Jurijaus Jakubovskio pelnyto įvarčio. 21 min. greitos kontratakos metu po Edvino Stankevič perdavimo rungtynių rezultatą išlygina Karolis Asanavičius.

Trečiajame kėlinuke jau „Ardas“ išsiveržia į priekį 3:2 – 37-ą min. T.Lakštauskas tiksliai smūgiuoja į apatinį vartų kampą. Trapi „ardiečių“ persvara išsilaiko 2 minutes – pusiausvyrą technišku smūgiu į viršutinį vartų kampą atstato rezultatyviausias praėjusio sezono žaidėjas, „UV 2003“ kapitonas Martynas Karkauskas (J.Jakubovskio rez. perdavimas).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti tik 1 min., staigiame „Ardo“ išpuolyje E.Stankevič dar kartą išveda savo komandą į priekį - 4:3. Per likusį laiką čempionai rezultato nepakeitė ir 5-ąjį savo čempionatą pradėjo pralaimėjimu.

V-ame Lietuvos čempionate be minėtų Lietuvos komandų šiemet dalyvaus ir dvi stiprios komandos iš kaimyninių šalių – Latvijos pirmoje lygoje pernai žaidę Rėzeknės „BJSS“ ir praėjusio sezono Baltarusijos čempionato bronziniai prizininkai Minsko „Legion“.

Minskiečiai savo pirmąsias Lietuvos čempionato rungtynes žais Vilniuje lapkričio 15 dieną, 18 val. SM „Tauras“ salėje su ISK „Vikingu“, o nuo 19 val. išmėgins jėgas su FLC „Vilnius“. Sekmadienį, lapkričio 16 d., 10.30 val. toje pačioje salėje su kaimynais iš Baltarusijos jėgas išmėgins Vilniaus „Ardas“.

Turnyro lentelė

VietaKomandaTaškai
1 ISK Vikingas 9
2 FLC Vilnius 9
3 SK Ardas 0

Top Žaidėjai

Rask mus Facebook'e

Treniruotės vaikams

Kviečiame visus vaikus treniruotis ir žaisti grindų riedulį!

Daugiau informacijos

treniruotes vaikams

Reklama