Lietuvos V –ojo atvirojo grindų riedulio čempionato finiše 4 geriausios turnyro komandos papildomose finalinėse rungtynėse išsidalino apdovanojimus. Kovoje dėl trečiosios vietos ir Lietuvos čempiono vardo tarp dviejų Lietuvos komandų Vilniaus „FLC Vilnius“ ir Ignalinos „Vikingas“ pergalę šventė ir naujaisiais šalies čempionais tapo vilniečiai, įveikę savo varžovus 5:3 (2:1,2:1,1:1). Turnyrą vainikavo gražiausios ir atkakliausios čempionato rungtynės tarp Rėzeknės “BJSS/Asila“ (Latvija) ir Minsko „Legion“ (Baltarusija) komandų. Per pagrindinį laiką nei vienas varžovas neįrodė savo pranašumo (6:6) ir tik per papildomą, net 10 baudinių seriją, 4:3 triumfavo ir atvirojo čempionato aukso medalius laimėjo kaimynai iš Baltarusijos.

Čempionato nugalėtojai - Minko Legion

 

Rungtynės Vilniaus „FLC Vilnius“ ir Ignalinos „Vikingas“

Reguliariojo sezono trečioji ir ketvirtoji komandos „FL Vilnius“ ir „Vikingas“ 2014-2015 m. sezono paskutinėse rungtynėse kovojo ne tik dėl 3-iosios turnyro vietos, bet ir dėl Lietuvos čempiono vardo. Keturis pastaruosius metus Lietuvoje dominavę Vilniaus „UV 2003“ riedulininkai šių metų reguliarųjį sezoną baigė tik 5-oje vietoje, ir jau anksčiau prarado galimybę apginti stipriausios komandos vardą.

Lietuvos čempionai FLC Vilnius

Pirmojo įvarčio sirgaliams ilgai laukti nereikėjo – 6-ą min. „FLC Vilnius“ kapitono Edvardo Cirtauto klastingas tolimas smūgis varžovų vartininkui buvo netikėtas. Jau pirmoje, po praleisto įvarčio, ignaliniečių atakoje krito išlyginamasis įvartis. Pasižymėjo Mindaugas Čibiras. Deja, po keletos minučių dėl kojos traumos „Vikingas“ neteko šio vieno iš pagrindinių savo žaidėjų. Baigiantis pirmajam kėlinukui, 14 min. vienam iš ignaliniečių 2 minutėms sėdus ant nuobaudų suolelio, Tomas Toločka, po vieno iš dviejų komandoje žaidžiančių užsieniečių suomio Jarkko Röyttä perdavimo, išnaudoja turėtą kiekybinę komandos persvarą išvesdamas savo komandą į priekį 2:1. Po 20 sek. „Vikingas“ gauna puikią progą atstatyti pusiausvyrą, bet komandos kapitonas Arminas Kardokas atlikdamas baudinį nesugebėjo jo realizuoti.

Antrojo kėlinuko pradžioje, 18-ą min., vilniečiai 28 sek. intervale dukart didina rezultatą iki 4:1. Trečią įvartį pelnė čekas Adam Ripll, o ketvirtą – Leonardas Jadkevič. Varžovai nesiruošė lengvai pasiduoti – 19-ą min. viena iš dviejų Ignalinos komandoje žaidžiančių merginų, Edita Mačanaitė, atliko puikų tolimą smūgį į viršutinį vartų kampą, o įpusėjus trečiajam rungtynių kėlinukui, 38-ą min. Viktoras Češulis varžovų persvarą mažina iki minimumo- 4:3. „Vikingas“ didino spaudimą varžovams stengdamiesi išlyginti rezultatą, bet priešpaskutinę rungtynių minutę Egidijaus Malachovskio tikslus smūgis padėjo galutinį tašką rungtynėse ir atvedė komandą į pirmąjį čempionišką finišą.

 

Rungtynės Rėzeknės “BJSS/Asila“ (Latvija) ir Minsko „Legion“ (Baltarusija)

Rungtynės dėl pirmosios vietos tarp Latvijos ir Baltarusijos atstovų buvo vertos finalo ir papuošė visą pirmąjį atvirąjį čempionatą. Visos rungtynės vyko taškas į tašką iki paskutinių rungtynių sekundžių, o pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 6:6 (1:1,0:1,5:4).

Per pirmus du kėlinukus daug įvarčių žiūrovai neišvydo, bet paskutinė rungtynių dalis pateikė viską, kuo patrauklus šis dinamiškas žaidimas – įvarčių gausą, neįtikėtinai greitai besikeičiančias situacijas, emocijas. Trečiame kėlinuke prabėgus tik 50 sek. „BJSS/Asila“ lygina rezultatą 2:2, po 2 min. minskiečiai išsiveržia į priekį 3:2, po dar 2-jų min. latviai per vieną minutę pelnę 2 įvarčius (vieną iš jų sėkmingai realizavę baudinį) išsiveržia į priekį 4:3. Paskutinės 3 minutės tapo rungtynių ir viso čempionato puošmena. Kiekvienoje savo atakoje abi komandos kūrė realias įvartines situacijas ir rungtynių rezultatas keitėsi kas minutę. 42-ą min. puikiai realizavęs baudinį rezultatą 4:4 lygina „Legion“ lyderis ir pagrindinis atakų organizatorius Denisas Ragovikas, šiose rungtynėse pats pelnęs 2 įvarčius ir 3 kartus puikiais perdavimais sukūręs puikias progas komandos draugams. 43-ą min. „BJSS/Asila“ ir viso čempionato rezultatyviausias žaidėjas Markas Višniakovs puikiu perdavimu padeda Aleksandrui Kotovui pelnyti penktą komandos įvartį, o jau po pusės minutės rezultatas vėl lygus – 5:5. Jau pirmoje atakoje po praleisto įvarčio latviai išsiveržia į priekį 6:5. Tam padaryti pakako tik 7 sekundžių. Tai buvo greičiausias čempionato įvartis. Baltarusų ryžtas ir atkaklumas davė savo vaisių – iki finalinės sirenos likus 27 sek. D. Ragovikas tiksliu tolimu smūgiu lygina rezultatą 6:6 ir kovą dėl aukso medalių pratęsia baudinių (bulitų) serijoje, po 5 kiekvienai komandai. Tačiau ir po šių baudinių serijos nugalėtojas nepaaiškėjo, serija baigėsi 2:2. Tuomet buvo mušami baudiniai iki pirmos klaidos ir galiausiai tikslesnė bei šaltesnių nervų buvo vieningai vieni kitus palaikiusi Minsko "Legion" komanda.

 

Rezultatyviausiu čempionato žaidėju tapo latvis Markas Višniakovs, pelnęs 10 įvarčių ir 11 kartų rezultatyviai asistavęs komandos draugams. Iš Lietuvos atstovų rezultatyviausias, antru šioje klasifikacijoje likęs „UV 2003“ atakų lyderis ir kapitonas – Martynas Karkauskas (11 įv. ir 4 rez.perdav.).

Efektyviausias turnyro vartininkas – Arturas Kravčenko iš „BJSS/Asila“, praleidęs 7 įvarčius ir atrėmęs net 44 smūgius.

 

Turnyro lentelė

VietaKomandaTaškai
1 ISK Vikingas 9
2 FLC Vilnius 9
3 SK Ardas 0

Top Žaidėjai

Rask mus Facebook'e

Treniruotės vaikams

Kviečiame visus vaikus treniruotis ir žaisti grindų riedulį!

Daugiau informacijos

treniruotes vaikams

Reklama