Lietuvos Grindų riedulio federacija dalyvavo ES projekte AGON (plačiau apie patį projektą galite sužinoti nuorodoje: http://agonproject.eu/), kurio vieni iš renginių buvo #BEACTIVE savaitė ir 2015 m. rugsėjo 18-20 dienomis Koceni mieste, Latvijoje, įvykęs grindų riedulio turnyras. Grindų riedulio turnyre dalyvavo vaikinų ir merginų komandos iš Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos.

Lietuvos grind riedulininkai

 

Lietuvai atstovavusi merginų komanda sporto aikštelėje nusileido savo varžovėms ir turnyre užėmė IV vietą, tačiau dėl to jos neatrodė nuliūdusios, nes dalyvavimas turnyre padėjo geriau pažinti grindų riedulio žaidimą, o sukaupta patirtis prieš pajėgias varžoves galbūt padės pasiekti skambių pergalių ateityje.

Visiškai priešingai sekėsi mūsų vaikinams, kurie įrodė, kad yra verti pagarbos. Po ilgos kelionės komandai iškart teko išbėgti į aikštelę, kurioje surėmė lazdas su jaunuoliais iš Lenkijos. Šioje sunkioje bei nervingoje kovoje lietuviams visgi pavyko įrodyti savo pranašumą, ir prieš Lenkijos atstovus šventėme pergalę rezultatu 2-1.

Antrą turnyro dieną Lietuvos atstovai, kurių gretose buvo 8 jaunuoliai iš Ignalinos sporto klubo vikingas „Vikingas“ ir 4 atstovai iš AISV (Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje) susirungė su turnyro šeimininkais – Latviais. Latviai pirmose rungtynėse nusileido Estams (1-4), tad prieš lietuvius troško tik pergalės. Rungtynės ir vėl buvo ne iš lengvųjų, o kupinas emocijų ir intrigos iki pat finalinio švilpuko rungtynes komandos baigė taip ir neišsiaiškinusios nugalėtojo - rungtynės baigėsi lygiosiomis 2-2. Šis rezultatas suteikė vilčių visoms komandoms kovoti dėl aukščiausio apdovanojimo turnyre, nes rungtynėse tarp Lenkijos ir Estijos pergalę šventė Lenkijos komanda.

Antros dienos vakare visi turnyro dalyviai buvo pakviesti stebėti „vakaro deserto“ - pirmųjų Latvijos ELVI čempionato rungtynių, kuriose rungėsi praeitų metų finalininkai Lekrings ir Mogo-RTU/Rockets. Po atkaklios kovos septynis čempionų titulus turintys Lekrings atstovai nugalėjo savo varžovus rezultatu 7-6.

Finalinę turnyro dieną lietuviai įrodė, kad ateityje galės rungtis su stipriais varžovais - Lietuvai atstovaujantys jaunuoliai atlaikė priešininkų iš Estijos spaudimą ir persvėrę rungtynių rezultatą savo naudai pergalės iš rankų jau nebepaleido. Galutinis rungtynių rezultatas 6-2, ir lietuviai švenčia dar vieną pergalę bei tampa turnyro nugalėtojais.

Ignalinoje grindų riedulio meistriškumo mokantis treneris Viktoras Češulis po turnyro sako, kad tai buvo šauni patirtis auginant naują grindų riedulio kartą Lietuvoje, ir tikisi, jog pavyks išlaikyti šios komandos pagrindą bei suformuoti tvirtas U-17 ir U-18 vaikinų komandas, kurios galėtų ir toliau sėkmingai skleisti Lietuvos vardą kituose turnyruose.

 Daugiau nuotraukų iš AGON projekto renginių: http://agonproject.eu/#gallery

Turnyro lentelė

VietaKomandaTaškai
1 ISK Vikingas 9
2 FLC Vilnius 9
3 SK Ardas 0

Top Žaidėjai

Rask mus Facebook'e

Treniruotės vaikams

Kviečiame visus vaikus treniruotis ir žaisti grindų riedulį!

Daugiau informacijos

treniruotes vaikams

Reklama