Lapkričio 7 ir 8 dienomis Lietuvos nacionalinė grindų riedulio rinktinė sužaidė savo pirmąsias tarptautines rungtynes prieš svečius iš Didžiosios Britanijos.

Gaila, tačiau labiau patyrę priešininkai buvo pranašesni aikštelėje abiejuose susitikimuose.

Lietuva - Didžioji Britanija (nuotr. aut. Šarūnas Grilevičius)

Pirmoje dvikovoje lietuviai kovojo gana garbingai, nors dvikovos pradžia nieko gero ir nežadėjo - pirmąjį kėlinį varžovai laimėjo sausu rezultatu ir susikrovė 4 įvarčių persvarą. Kituose dviejuose kėliniuose kamuolio ir žaidimo kontrolė taip pat priklausė priešininkams, tačiau lietuviai po šalto dušo pirmame kėlinyje, galbūt susitvarkę su startiniu jauduliu, aikštelėje atrodė jau geriau, ir pradėję patys mušti įvarčius nebeleido priešininkams lengvai didinti skirtumo.

Nors Lietuvos sportininkams ir nepavyko iškovoti pergalės, bet rezultatas gana nenuviliantis – paskutiniai du kėlinukai sužaisti apylygiai, o galutinis rungtynių rezultatas 4:9 (0:4, 2:2, 2:3).

Smagu, kad Lietuvos rinktinėje pasižymėjo jaunieji sportininkai: po įvartį pelnė Lukas Dronešinec, Paulius Mikulėnas, Deividas Golubickas. Taip pat įvarti pelnė Tomas Toločka.

Britų gretose išsiskyrė po 2 įvarčius įmušę Staffanas Tayloras, Jamie Blackas ir Matsas Carlssonas.

Antrosios rungtynės Lietuvos rinktinei susiklostė kiek prasčiau už pirmąsias, ir ji rezultatu 3-12 (1-6; 2-3; 0-3) nusileido Didžiajai Britanijai.

Naudingiausiais susitikimo žaidėjais išrinkti Tomas Toločka (1 įvartis) ir Andrew Field (3 įvarčiai, 1 rezultatyvus perdavimas), kurie buvo apdovanoti Lietuvos grindų riedulio federacijos ir Salming atstovų Lietuvoje įsteigtais prizais.

Lietuviams po įvartį pelnė Jurijus Jakubovskij, Deivydas Liučvaitis ir T.Toločka (28:54).

Britų gretose puikias rungtynes sužaidė 3 įvarčius įmušęs Andrew Fieldas.

Dėkojame visiems gausiai susirinkusiems sirgaliams, garsiai palaikiusiems šią jauną Lietuvos rinktinę! Ačiū!